כל מה שצריך לחיים יפים

הרבה יותר מכורסא

ההגדרה של כורסא השתנתה בעשורים האחרונים מהקצה אל הקצה. אם פעם הסתפקנו בידיעה כי כורסא היא רהיט פונקציונאלי שאפשר להשתקע בו בסוף היום ושצריך להתאים לסט של הסלון, הרי שעכשיו המרדף אחרי הכורסא המושלמת מחייב היכרות קרובה עם כמה ממותגי העיצוב המובילים בעולם

כורסא על פי ההגדרה הבסיסית והפונקציונאלית היא "רהיט מרופד ונוח, בדרך כלל בעל משענת, לישיבה של יחיד". ההגדרה הזאת, שנראית בעידן הנוכחי די שמרנית, מתעלמת מהחירות שלקחו לעצמם המעצבים ומותגי העיצוב בשנים האחרונות, בכל הקשור בשימוש בצורות, בחומרים, ובטכנולוגיות מקוריים ומסעירים.

מבט חטוף אל היצע עיצובי הכורסאות הקיים כיום, מוכיח עד כמה השתנה מראה הכורסא בעשורים האחרונים. הכורסא עברה מטמורפוזה תפיסתית ועיצובית שגייסה אליה את כוכבי העיצוב העולמיים.אם עד לפני כמה עשורים כורסא הייתה כל מה שארצ'י בנקר כאבטיפוס של גבר עם חשקים ויצרים די בסיסיים יכול לשאוף אליה, הרי שהיום כורסא היא לא פחות מאלמנט עיצובי בסיסי מרכזי בכל בית.

לפניכם כמה מהכורסאות שהצליחו לעורר עניין ותשומת לב בשנים האחרונות בגלל המקוריות שבהן, בזכות היכולת לבלוט או להצטנע, ובשל העניין שהן יצרו מיד עם ייצורם. איך תבחרו את כורסת חלומותיכם? שאלה קשה. אמרו לנו מי אתם ונתאים לכם את כורסת חלומותיכם, או להיפך – אמרו לנו מה היא כורסת חלומותיכם ונאמר לכם מי אתם.

Voido של רון ארד

מביני דבר יכולים לזהות בקלות את חתימת ידו של המעצב הנודע בכורסא המתנדנדת שעיצב עבור חברת Magis. הכורסא, שנוצרה לפני כעשור בטכניקה מיוחדת של יציקת פוליאתילן, משמשת כרהיט פיסולי בעל נוכחות בכל חלל והפכה כמעט מהיום בו נוצרה לפריט נחשק לאספנים. ארד, המעצב הישראלי שפרש כנפיים ופועל כיום בעיקר מלונדון, יצר כורסא שנראית כמו הספרה האינסופית 8, בחומר שיכול להתמקם באלגנטיות בריהוט פנים או בחוץ. הכורסא של ארד לוקחת את ההגדרה המסורתית של כורסא כמה צעדים קדימה ומטשטשת בקלילות את ההבדלים הבטוחים שבין אומנות, פיסול ועיצוב.

voido

Polygon: גאומטריה למתקדמים

הכורסא המודרנית הזאת של המותג Prostoria היא חגיגה עדינה ואנינה של צורות גיאומטריות. מסגרת המתכת וגם המושבים יוצרים הכפלה של משולשים, שמנקודות מבט שונות נראים כמצולעים המזמינים לישיבה מתוחכמת ונוחה. בכורסא הזאת הכל עניין של פרספקטיבה. הכורסא הפכה לבולטת בעולם העיצוב, דווקא משום שהיא נראית כנשענת על עיצוב מסורתי משנות ה-50 ל-60. בתוספת התחכום העכשווי שמייחד אותה היא שומרת על עדינות ועניין בכל חלל, וקשה להתעלם או להשתעמם ממנה.

poligon

Dedo: פשוט טבעי

המותג הבוסני העולה Gazzda אחראי לכורסא הזאת ששמה הוא שם חיבה לסבא בבוסנית. חלק מרכזי מה"האני מאמין" של החברה הוא ליצור סביבות מגורים ומחייה הרמוניות באמצעות שימוש בחומרים טבעיים. המעצבים של Dedo ניגשו לכורסא מתוך מינימליזם עיצובי אבל גם מתוך תפיסה שהם רוצים לראות מול עיניהם קווי מתאר של אילה, אותו בעל חיים אצילי, דק וקל רגליים. בראיונות שנערכו איתם הם סיפרו כי הכורסא נועדה להיות חזקה ונוכחת ובד בבד גם קלה למראה ואלגנטית.

dedo

Hug: למבקשים חיבוק

אחרי ולפני הכל כורסא יכולה להיות אי של חמימות מערסלת ומחבקת בחלל הביתי. זה בדיוק מה שכורסת Hug מצליחה לעשות. המחשבה על לשבת ולהיעטף בתוכה בסוף כל יום, יכולה להפוך בקלות לחלום.

hug

Grey: הקסם שבנדנוד

פאולה נבונה, מהמעצבות המוכרות בעולם, שעיצבה את הכורסא הזאת עבור המותג Gervasoni, עשתה כאן טייק אוף על כורסת נדנדה מוכרת, הוסיפה לה נוכחות רחבה ובולטת ובמקביל שמרה על איפוק ואלגנטיות סגנונית. נבונה צוטטה פעם כשאמרה "בכל פרויקט שאני עושה אני מנסה שיהיה אלמנט של כיף ושל אירוניה". הכי כיף.

gray

 

 

 

 

צרו קשר
שלחו
* שדה חובה
close
החברים של
טולמנ'ס אאוטלט
news letter

מוזמנים להיות הראשונים לדעת על קולקציות חדשות, הפתעות ומכירות מיוחדות