כל מה שצריך לחיים יפים

מבוסניה הרצגובינה תצא הבשורה – המותג Gazzda מגיע לישראל

מותג העיצוב הבוסני הצעיר ועטור השבחים אשר עיצוביו קוטפים מידי שנה את פרסי ה-Red dot הנחשקים מגיע גם לישראל. תתחילו לגלגל את השם על הלשון - Gazzda

בתחילת יולי 2016 התקיימה תחרות ה- Red dot היוקרתית של עולם העיצוב. על הבמה עמדו נרגשים Salih Teskeredzic, Zlatko Tanovic, Kenny van Halderen – המייסדים של המותג הצעיר gazzda, אשר זכו השנה בשני פרסים יוקרתיים, על עיצוב כיסא Dedo ועל עיצוב שולחן Tink. שני העיצובים הללו הצטרפו לשורת עיצובים נוספים של החברה, אשר קטפו את פרסי Red dot בשנים קודמות. הישג לא רע, בהתחשב בעובדה שהחברה הצעירה הוקמה רק בשנת 2013.

Salih Teskeredzic, אחד ממייסדי החברה והעומד בראש צוות המעצבים של החברה, המשמש גם כמרצה לעיצוב תעשייתי בסארייבו, הוא השם שמאחורי הכיסא והשולחן אשר נבחרו מבין כ- 1800 מוצרים מועמדים, לזכייה בפרס היוקרתי. הוא מתאר בהתרגשות את התחושה לעמוד על הבמה יחד עם החברות הגדולות בעולם, דוגמת פיליפס, מייקרוסופט ופרארי, כשאתה מייצג חברה בת 4 שנים בלבד.

המוצר הראשון אשר נבחר על ידי סגל השופטים של ה- Red dot לשנת 2016 הינו כסא Dedo (שם חיבה לסבא בבוסנית), נוח ארגונומי, וחזק. העיצוב שלו מאופיין במבנה מינימליסטי אך מתוחכם מעץ אלון ומשענת גב מקורית, ועליו ריפוד מבד או עור, וכריות להשלמת הנוחות, אותן ניתן להתאים לגובה המשתמש.

כסא Dedo

כסא Dedo

העיצוב זוכה הפרס הנוסף, שולחן Tink, הוא שולחן בעיצוב המאופיין בשפה מודרנית ובצורניות המבטאת קלילות, ניידות ושימוש מינימלי בחומר. השולחן המשלב רגליים מכופפות, מעין כנפיים, המחוברות באמצעות חוטי מתכת דקיקים, לכדי מראה אלגנטי. בשילוב עם פלטה דקיקה מעץ אלון ולינולאום, השולחן הופך לפריט מינימליסטי, עד כדי כך שהוא כמעט שקוף. למרות שהשולחן קל משקל, העיצוב החכם שלו מצליח לשמור על יציבות ועל עוצמה, הנשמרת בזכות המבנה המאוזן, ובאיכות של עבודת נגרות.

שולחן Tink

שולחן Tink

כאמור, אין זה המוצר הראשון אשר זכה בפרס היוקרתי. בעבר כבר עלה שמה של החברה עם הזכייה בפרס עבור עיצוב פריטים מקולקציית Fawn – קולקציית רהיטי עץ המבטאת שילוב בין עמידות ויציבות לבין קלילות ושקיפות. הכיסא והמיטה שבקולקציה הם שזיכו את החברה הבוסנית בפרס הנחשק בשנת 2015.

מיטת Fawn

מיטת Fawn

כסא Fawn

כסא Fawn

צרו קשר
שלחו
* שדה חובה
close
החברים של
טולמנ'ס אאוטלט
news letter

מוזמנים להיות הראשונים לדעת על קולקציות חדשות, הפתעות ומכירות מיוחדות